Yetkili Kurumdan TESOL Sertifika Programı

TESOL Nedir ?


TESOL (Teaching English to Speakers of Other Languages) dünyanın her yerinde “İngilizce Öğretmenliği” yapabilmenizi sağlayan, HARVARD PUBLISHERS tarafından akredite edilmiş, uluslararası geçerliliğe sahip bir sertifikadır.
TESOL sertifikası almanız durumunda herhangi bir özel öğretim kurumuna (özel okullar, yabancı dil kursları, dershaneler, okul öncesi eğitim veren özel anaokulları, özel etüt merkezleri vb.) başvurabilir ve İngilizce Öğretmeni olarak görev alabilirsiniz.
TESOL sertifikasının en büyük avantajı ve ayrıcalığı ise, bu sertifikaya sahip olan kişilerin “usta öğretici” unvanıyla MEB (Milli Eğitim Bakanlığı) onaylı atamasının gerçekleştirilebilmesidir.

TESOL Sertifikasını Kimler Alabilir?


TESOL sertifikası alabilmeniz için İngilizce Öğretmenliği, Mütercim Tercümanlık, İngiliz Dili Edebiyatı veya Amerikan Kültür ve Edebiyatı programlarından mezun olmanıza gerek yoktur.
Usta Kullanıcı (C2/Advanced) seviyesinde İngilizce dil becerisine sahip her birey bu sertifikayı alabilir ve İngilizce Öğretmeni olarak çalışabilir.

Aranan Şartlar;

 • En az 2 yıllık önlisans mezunu olmak ,
 • C1 düzeyinde İngilizce eğitimini tamamlamak.
 • TESOL programımıza internet üzerinden katılarak son 16 ders saatinde kurumuzun uygulama derslerine (practice lessons) katılmış olmak.

Neden TESOL’ü Tercih Etmeliyim?


 • İngilizce Öğretmeni olmak istiyorsanız,
 • İleri derecede İngilizce biliyor, ancak İngiliz Dili Edebiyatı, İngilizce Öğretmenliği, Amerikan Kültür ve Edebiyatı vb. bölümlerden mezun değilseniz,
 • Yurtdışında çalışmak istiyorsanız ve uluslararası geçerliliğe sahip İngilizce Öğretmenliği sertifikasına ihtiyacınız varsa,
 • Anadiliniz İngilizce ise, ancak İngilizce Öğretmenliği yapabilmek için sertifikaya ihtiyacınız varsa, TESOL’ü tercih etmelisiniz.


Kursumuzdaki TESOL Eğitim Seçenekleri Nelerdir?


 • Sınıf içi TESOL Eğitim:
  Ortalama 10-12 kişiden oluşan sınıflarda,
  Alanında uzman öğretmenler tarafından eğitim verilmektedir.
 • Online TESOL:
  Online kurs ile kendi programınıza, iş akışınıza, vaktinize göre kendi çalışma takviminizi oluşturabilir,
  Kendi çalışma hızınızı kendiniz ayarlayabilir,
  Evinizde, cafede, okulda istediğiniz alanlarda çalışabilir,
  Eğitim koçunuzdan istediğiniz bölümler için destek alabilirsiniz.


TESOL Eğitimini Kimlerden Alacağım?


 • Eğitim Koçu (öğretmen yetiştirme eğitmenleri):
  Eğitim koçu kadromuz deneyimli ve yüksek öğreticilik becerilerine sahip kişilerden oluşmaktadır. Eğitim koçunuz, TESOL eğitiminiz süresince aklınıza takılan tüm soruları cevaplayacak, size rehberlik edecek, geri bildirimler gerçekleştirecek, ihtiyaçlarınız ve talepleriniz doğrultusunda size daima yardımcı olacaktır. Eğitim koçunuzla düzenli olarak iletişim kurabileceksiniz.
 • Öğrenci Koordinatörü:
  TESOL eğitimine başlama-devam etme-tamamlama gibi tüm süreçlerin tamamında iletişim halinde olacağınız, size gereken tüm ihtiyaçlarınızın karşılanması konusunda destek verecek bir öğrenci koordinatörünüz olacaktır.


TESOL Eğitimini Ne Kadar Sürede Tamamlamalıyım?


 • Online olarak alacağınız TESOL eğitim programnınız 6 ay boyunca aktif olacaktır. İstediğiniz zaman, istediğiniz yerde derslerinize katılabilir ve eğitiminizi katılım sıklığınıza göre istediğiniz hızda tamamlayabilirsiniz. (en fazla 6 ay süreyle)

Eğitim Süresince ve Sonrasında Nasıl Değerlendirileceğim?


 • TESOL kursunun teorik eğitimi çeşitli modüllerden oluşmaktadır. Her modül sonunda değerlendirme ve geri bildirim işlemleri yapılmaktadır. Eğitim modülleri ile ilgili yazılı bir sınav yoktur. Tüm değerlendirmeler modüllerin üzerinde bulunan "sürekli değerlendirme" metodu ile gerçekleştirilecektir. Kurs sonunda, başarılı olan adayların sertifikaları üzerinde aşağıda belirtildiği gibi derecelendirmeler olacaktır:
 • A1: Distinction (Üstünlük, Şeref)
  A2: Excellent (Mükemmel)
  B1: Very good (Çok İyi)
  B2: Good (İyi)
  C: Pass (Geçer)

TESOL Sonrası İş İmkânları


 • İş Garantisi: TESOL Sertifikasına sahip olan kişilerin hayat boyu bir meslek garantisi olur. Bu belge ile Türkiye Milli Eğitim Bakanlığı'na bağlı tüm özel kuruluşlarda öğretmenlik yapabilir, atanma hakkı kazanabilirsiniz.
 • Yurtdışında Çalışma Ayrıcalığı: Yurtdışındaki özel eğitim kurumlarındaki iş imkânlarınızı kişisel olarak tercih etmek istediğiniz ülkelerde araştırabilir ve değerlendirme aşamasında kurumumuzdan destek alabilirsiniz.
 • Kurumlarımıza Başvuru: Sertifika almaya hak kazanmanız durumunda kurumlarımıza iş başvurusunda bulanabilirsiniz.

 

Paylaş:

Hemen TIKLA-ARA!
(0216) 342 06 06
Hemen TIKLA-YAZ!
Whatsapp Hattı